Seksualne Radnice: Seksualno Ljudska Prava

· 3 min read
Seksualne Radnice: Seksualno Ljudska Prava

Seksualne radnice su poznat pozitivnom društvenom pokretu koji se bavi ljudskim pravima ljudi koji obavljaju seksualne poslove. One zastupaju seksualne radnike i izražavaju njihove potrebe koje su često u potpunosti ignorirane od strane društva. Osobe koje se bave seksualnim radom imaju pravo osigurati za sebe sigurnost, dostojanstvo, jednakost i zdravlju.  stranica za upoznavanje seksa  način za djelovanje oko promicanja seksualnih prava i osiguravanja sigurnijeg, dostojanstvenog okruženja za sve seksualne radnike je da se sektor seksualnog rada proglasi za legalan, ustrojen i nadziran. To bi dalo seksualnim radnicima manje izoblica kao što su ucijenjivanje, nasilje, diskriminacija, medijalizacija, prisilni rad i drugi oblici socijalnog omalovažavanja.

Dobro posložena regulacija temeljena na konsenzusu svih zainteresiranih strana podrazumijeva izradu kodeksa ponašanja seksualnih radnica, zakona o reguliranju najma prostora u kojem će se vršiti seksualni poslovi, zakona o zaštiti konzumenata, postavljanju standarda za usluge i posebne zakone koji se odnose na zdravstveno osiguranje i prevenciju nasilja. U primjeni tih zakona, lokalna i nacionalna vlada mogu i bi trebali surađivati s istraživačima, neprofitnim udrugama, seksualnim radnicima i drugim zainteresiranim stranama.

Ono što bi regulacija seksualnog rada trebala učiniti je pružiti sigurno okruženje za sve sudionike seksualnog posla i osigurati da se ne zlostavljaju niti izlažu riziku. Dakle, vlade bi trebala isključiti minimalne razine nasilja i diskriminacije te pružiti seksualnim radnicima mogućnosti da se ponašaju s izvjesnom sviješću. Vlade bi trebale implementirati zakone koji će seksualnim radnicima omogućiti da dobivaju dovoljno informacija o svojim uslugama, stvaranje javnih mjesta za objavljivanje informacija i zaćišćavanje jasnih prava i obveza korisnika usluga.

Seksualni rad treba se poticati kroz platforme koje obuhvaćaju edukaciju, obuku, informiranje potrošača, rad na prevenciji širenja spolno prenosivih bolesti i pomoć u osiguravanju postepenog društvenog prihvaćanja seksualnog rada. Tvrdnje seksualnih radnica također bi se trebale uzeti u obzir prilikom donošenja i provedbe zakona. Ova pitanja trebala bi se riješiti u okviru nacionalnih neprofitnih i zajedničkih udruga : zajednička traženje društvene prihvaćenosti seksualnih radnica putem zajedničkih (medijatskih) nastupa, zajedničko suduciranje prema osobama koje seksualno exploate radnike, i zajednička podupiranje politikanstva osnaživanja seksualnih radnika da se popnu na viši nivo.

Dodatne mogućnosti koje bi seksualnim radnicima mogle pomoći da poboljšaju svoje položaje uključuju: dobivanje stambenog prostora i obrazovanja izvan seksualnog rada, odšteta za štetu zbog prethodne diskriminacije i uvjetovanje sigurnosti u društvu. Također bi moglo postojati mjesto za edukaciju potrošača jer potrošači imaju izravan utjecaj na sebeljivost, sigurnost i zaštitu usluga. Jednako tako, seksualne usluge trebale bi se legalizirati u nekim zemljama, a također trebale bi konzumirati i kontrolirati kako bi se promicao dostojanstven rad. Kada seksualni radnici dobiju jednaka prava kao i drugi građani, onda će oni biti poštovano i prihvaćano društvo.

Što se tiče zarade seksualnih radnica, ona bi trebala biti regulirana i zaštićena. To bi uključivao plaćanje minimalne plaće, pristupu seksualnim radnicima i zakonskim obavezama ostvarenim od strane seksualnih radnika. Istovremeno, oni također trebaju biti sigurni u tome da neće biti diskusirani od strane potrošača ili propitani o njihovim uslugama.

Konačno, postoji mnogo promoviranja seksualnih prava. Od društvenih medija do promoviranja u on-line kampanjama, internetske inicijative visokih razina informiranja postaju sve više vidljivi na scene društvenih medija. Razvijanje širokog spektra kampanja i platformi s vidljivom pozitivnom porukom je također od koristi za podizanje svijesti o seksualnim pravima i za poticanje društvenih promena.

Kao i prilikom obavljanja mnogih drugih poslova, seksualni radnici moraju biti pravo primarno i dobro obavješteni o svojim pravima i obavezama. Stvaranjem lokalnih grupa ili udruga gdje bi seksualni radnici mogli zastupati svoje interese i tražiti jačanje zakonskih zaštita, kontraryrno društvenom mišljenju spram seksualne radnice može se promicati. Potrebna je šira edukacija o seksualnim pravima seksualnih radnica, organiziranje radionica na kojima će seksualne radnice poticati preuzimanje odgovornosti i angažman u intelektualnim razgovorima o seksualnim pravima. Međuovzgled, poslovne i društvene grupe mogu biti korisini u pružanju zakonskog savjeta i poticanju veće transparentnosti u sektoru seksualnog rada.

Osim toga, seksualne radnice trebale bi se angažirati i uključiti u društvene mreže koje uključuju podizanje svijesti o seksualnom radu i zaštite ljudskih prava. Također bi trebali dobiti priliku da održavaju svoja radna natjecanja i omogućiti sektorem seksualnog rada da se nastavi razvijati i učiniti ga dostupnim podobnijim za rad, izbjegavajući tako diskriminaciju, nasilje i omalovažavanje.